Tesa® pakavimo juosta pagaminta iš tvarių šaltinių
   2024-06-07 14:00:00     Naudinga žinoti    Komentarai 0
Tesa® pakavimo juosta pagaminta iš tvarių šaltinių
 • Bendrovėje „tesa“ tvarumą laiko prioritetu ir dirba ties šia svarbia verslo transformacija. ,,Tesa  savo patirtimi ir aistra, kad sukurtų tvaresnius lipnius  sprendimus ir gaminius.

  Todėl daugelis ,,Tesa  tvarumo tikslų yra tarpusavyje susiję ir priklauso vienas nuo kito, o toliau pateiktose penkiose strateginių veiksmų srityse nurodoma, kaip ,,Tesa  planuoja  pasiekti savo tikslus artimiausioje ateityje.

  1. Taršos  mažinimas.
  2. Atsakingas tiekimo šaltinių pasirinkimas.
  3. Perdirbtų ir biologinių medžiagų naudojimas.
  4. Žiedinė ekonomika ir atliekų mažinimas.
  5. Pagalba klientams siekiant  tvarumo tikslų. 

  Dar vienas žingsnis į priekį 
 1. Biologinių medžiagų naudojimas: Šiuo atveju ženklu žymimi tik tie gaminiai, kurių viename iš komponentų  yra bent 50 % biologinės kilmės medžiagos, o visame gaminyje – 30 %. Be to, visos pluoštinės medžiagos turi būti iš sertifikuotų šaltinių, pavyzdžiui, FSC® (C148769).
 2. Perdirbtų medžiagų naudojimas: Kad būtų galima naudoti naująjį ženklą, bent viena gaminio sudedamoji dalis – pagrindas, klijai arba apsauginis sluoksnis – turi būti pagaminta iš ne mažiau kaip 50 % perdirbtų medžiagų, o bendra jų dalis gaminyje turi būti ne mažesnė kaip 30 %.
 3. Masės balanso medžiagos naudojimas: Jei (bio)masės balanso medžiagos kiekis sudaro daugiau kaip 50 % vieno gaminio komponento  (pagrindo, klijų ir apsauginio sluoksnio) ir ne mažiau kaip 30 % viso gaminio, ji atitinka ženklo reikalavimus. Tačiau visos (bio)masės balanso medžiagos turėtų būti sertifikuotos pagal „ISCC Plus“ arba lygiavertę sertifikavimo sistemą.
 4. Galimybė perdirbti: Norint gauti šį ženklą, gaminiai turi būti sertifikuoti kaip tinkami perdirbti arba perdirbami pagal tokius sertifikatus kaip INGEDE 12 metodas arba PTS-RH 021:2012.

,,Tesa“ nuolat stengiasi, kad gaminiai ir asortimentas būtų tvaresni. Siekiant padaryti iniciatyvas ir pastangas labiau matomas pramonės segmente, šiuo ženklu bus pažymėti ,,Tesa tvaresni gaminiai, atitinkantys vieną iš šių kriterijų: 

Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai šalia tvaresnių „tesa®ׅ gaminių, skirtų pramonės klientams ir rinkoms, pastebimas šis ženklas, tai yra dar vienas žingsnis į priekį palaikant „tesa®ׅ įmonės tvarumo strategiją. 

tesa® 60412 yra universali lipni pakavimo juosta, pagaminta iš perdirbto PET (70 %) ir vandens pagrindo akrilinių klijų. Pats tesa® 60412 juostos pagrindas yra tvirtas, atsparus mechaniniam poveikiui ir pasižymi puikiais atsparumo nusidėvėjimui parametrais. Juosta padengta vienalytės konsistencijos, akriliniais klijais, todėl puikiai tinka naudoti lengvo ir vidutinio svorio pakuotėms (ne daugiau kaip 30 kg svorio). Medžiagų derinys garantuoja, kad juosta išsivynios beveik be triukšmo ir bus idealiai tinkama spausdinimui visomis rašalo sistemomis.
tesa® 60412 ne tik pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, bet ir yra pažangi alternatyva, padedanti užtikrinti tvarumą:

 • Pagrindas pagamintas iš perdirbto PET (70 % perdirbtų medžiagų).
 • Juosta nekelia pavojaus kartono perdirbimo procesui (sertifikuota pagal INGEDE 12 metodą), todėl ją galima kartu su dėže išmesti į rūšiavimo šiukšliadėžę popieriui.
 • Šio produkto gamybos procese nenaudojami tirpikliai.

tesa® 60412 ypač gerai prilimpa prie perdirbto kartono.


tesa ® 4713 – tai bendrosios paskirties pakavimo juosta su plono krepinio popieriaus pagrindu ir natūralaus kaučiuko klijais. tesa® 4713 popierinis pagrindas gaminamas naudojant popierių iš tinkamai tvarkomų ir sertifikuotų miškų bei kitų kontroliuojamų šaltinių. Natūralaus kaučiuko klijų sistema užtikrina puikų sukibimą su įvairiais paviršiais.

GYVAVIMO TRUKMĖ
Produkto tvarumas prasideda nuo produkto gyvavimo trukmės
Yra daugybė lipniosios juostos tvarumo aspektų. Todėl nuo šiol tesa daugiau dėmesio skirs visai produkto gyvavimo trukmei. Tai reiškia, kad lipniosios juostos yra kuriamos atsižvelgiant į poveikį aplinkai ir visuomenei kiekviename etape. Atsižvelgiama į žaliavų pirkimą, produkcijos etapą, produkto naudingo tarnavimo laiką ir produkto gyvavimo trukmės pabaigą.
Puikus to pavyzdys – 2021 m. tesa pristatytos pakavimo juostos. Pavyzdžiui, tesapack® Bio & Strong pakavimo juosta yra pagaminta iš 98 % biologinės medžiagos. tesapack® Paper Standard yra popierinė pakavimo juosta, užtikrinanti lengvą perdirbimą.

Ne visuomet įmanoma pagerinti visus produkto tvarumo aspektus vienu metu. Įvairias medžiagas, kurių yra mūsų lipniosiose juostose ir kurios garantuoja mūsų produktų aukštą kokybę ir veiksmingumą, ne visuomet galima iš karto pakeisti alternatyvomis. Laikui bėgant  "tesa'' nesustoja kurti naujų idėjų ir procesų savo laboratorijose.


Komentuoti