Gofruoto kartono lakštai. Kas tai?
   2024-02-01 13:03:08     Naudinga žinoti    Komentarai 1
Gofruoto kartono lakštai. Kas tai?

Kas yra gofruoto kartono lakštas?

Gofruoto kartono plokštę sudaro du pagrindiniai komponentai: Išorinis lygaus popieriaus ir vidinis banguoto popieriaus sluoksnis, kurie paprastai gaminami iš sunkaus popieriaus t.y. kartono. Lygus kartono popierius taip pat naudojamas ir vidiniuose sluoksniuose kai gaminami kelių sluoksnių storesni ir tvirtesni gofruoto kartono lakštai, lygaus kartono pagalba, suklijuojami du ar daugiau gofruoto kartono sluoksniai.

Jau senovėje, architektai suvokė, jog teisingo išlinkimo arka yra puikus tvirtinimo elementas erdvėje. Gofruoto kartono išradėjai pritaikė tą patį principą suvokdami arkos unikalų tvirtumą.  Šios arkos vadinamos bangomis, kai banguotas vidinis sluoksnis suklijuojamas su lygiu kartonu iš abiejų pusiu, jis tampa gerokai atsparesnis lankstymui ir spaudimui. Skirtingos bangos yra skirtingo sulenkimo dažnio bei aukščio, kas suteikia skirtingų savybių. Kai spaudžiamas gofruoto kartono plokštės šonas, tarpas tarp griovelių veikia kaip pagalvėlė, apsauganti turinį viduje.

Bangos taip pat tarnauja kaip izoliatorius, apsaugančios gaminį nuo staigių temperatūros pokyčių. Tuo pačiu metu vertikalus plokščias sluoksnis suteikia papildomo tvirtumo ir apsaugo griovelius nuo pažeidimų.

Gofruoto karto banga. Kas tai?

Kadangi skirtingo dydžio ir tankumo sulenkimai suteikia skirtingu tvirtumo ir atsparumo smūgiams ir spaudimui savybių, yra 5 kios pagrindinės bangų rūšys:

A Banga – Originali kartono lakštų banga, turi apie 108 sulenkimus per metrą.

B Banga – Buvo sukurta dėžėms kuriuose buvo laikomi produktai skardinėse, ši banga yra kur kas tvirtesnė ir iš šio tipo kartoninės dėžės atlaiko didesnį svorį, viename metre turi apie 155 sulenkimus.

C Banga – buvo sukurta kaip universaliam naudojimui, dėl savo savybių tai labiausiai paplitęs dėžėms naudojamo kartono tipas, turi 125 sulenkimus per metrą.

E Banga – kita populiari banga, taip pat gan plačiai paplitusi pramonėje. Apie 295 sulenkimai per metrą.

F banga – sukurta itin mažų gabaritų kartoninėms dėžėms, turi net 410 sulenkimus per metrą.

 Gofruoto kartono lakšto tipaiGofruoto kartono bangų tipai 

Gofruoto kartono lakštų tipai

Kombinuotos kartono plokštės paprastai skirstomos į keturis pagrindinius tipus:

- Vienpusės: gofruoto kartono lakštas suklijuotas su lygiu išoriniu sluoksniu iš vienos pusės.

- Vienguba siena: gofruotas kartonas yra suklijuojamas su išoriniu lygiu sluoksniu iš abiejų pusių, dar vadinamas dvipusiu gofruotu kartonu.

- Dviguba siena: trys lygaus kartono lapai suklijuoti su dvejais gofruoto kartono lakštais horizontaliai.

Triguba siena: penki lygaus kartono lakštai suklijuoti su trejais gofruoto kartono lakštais.

 

Paprastai tariant, kuo didesnės kartono lakšto bangos, tuo iš jo pagaminta pakuotė bus atsparesnė lankstymui ir vertikaliam spaudimui, o kartono lakštai turintys mažas bangas kaip F ir E yra skirti mažoms kartoninėms pakuotėms, taip pat pasižymi geresnėmis spaudos spausdinimo galimybėmis ant lakšto, kadangi išorinis paviršius yra daug lygesnis.

1Komentarai

  • Avatar
   Gintas

   įdomi informacija, ačiū, kad dalinatės. visada būdavo įdomu kaip čia kas

   Bir 3, 2024

Komentuoti